Informácie o likvidáciach na Váš email
Váš email :
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Exekúcia - Spoločník a konateľ

Pridané: 24.10.2020
|
Prečítate za 1 min.
|
Mgr. Veronika Bilkovičová, DiS

S účinnosťou od 01.10.2020 novela Obchodného zákonníka, ktorá bola vykonaná zákonom č. 390/2019 Z.z. zaviedla niekoľko nových reštrikcií pre osoby, ktoré „majú exekúciu“ a sú v spoločnostiach s.r.o. konateľmi alebo spoločníkmi. 

S účinnosťou od 01.10.2020 novela Obchodného zákonníka, ktorá bola vykonaná zákonom č. 390/2019 Z.z. zaviedla niekoľko nových reštrikcií pre osoby, ktoré „majú exekúciu“ a sú v spoločnostiach s.r.o. konateľmi alebo spoločníkmi.


- Fyzická osoba s exekúciou nemôže založiť s.r.o.

Spoločnosť s.r.o. nemôže založiť fyzická osoba, ktorá je vedená ako „povinný“ v registri vydaných poverení na vykonanie exekúcie. 

Túto skutočnosť je možné overiť na uvedenom portále

https://obcan.justice.sk/poverenia/rozsirene-vyhladavanie

 

Poverenie na vykonanie exekúcie je právny akt, ktorý má priame právne účinky voči súdnemu exekútorovi.

- Prevoditeľný obchodný podiel v s.r.o. nie je možné realizovať pre fyzickú osobu s exekúciou

Nadobudnúť alebo previesť obchodný podiel v s.r.o. nemôže osoba, ktorá je vedená ako povinná v registri vydaných poverení na vykonanie exekúcie. Inými slovami osoba voči ktorej je možné vykonať exekúciu nemôže nadobudnúť alebo previesť obchodný podiel v s.r.o.

 

- Za konateľa s.r.o. nemože byť menovaná fyzická osoba s exekúciou

Konateľom s.r.o. môže byť len taká fyzická osoba, ktorá nie je v čase vykonania zápisu do obchodného registra vedená ako povinná v registri poverení na vykonanie exekúcie.

 

Pokiaľ sa odvoláva konateľ s.r.o. ako povinná v registri poverení na vykonanie exekúcie, úkon je prípustný.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Ponúkame legálne likvidácie a konkurzy spoločností v súlade so všetkými zákonmi.

Neposkytujeme právne poradenstvo alebo právne služby a preto informácie nemajú charakter právneho poradenstva, teda nemôžu byť za také považované. V prípade realizácie právnych služieb sú realizované prostredníctvom advokátskej kancelárie a v prípade odborných vyjadrení v oblasti účtovníctva sú realizované daňovým poradcom. 

Nie sme plátcami DPH. Zmluvné a fakturačné údaje sú uvedené na stránke "kontakt"