Informácie o likvidáciach na Váš email
Váš email :
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Konkurz a likvidáciaPrinášame Vám zaujmavé články na aktuálne témy, pohľady a komentáre k zákonom súvisiace s likvidáciou a konkurzom.


V rubrike budeme hodnotiť a odporúčať aj knihy súvisiace s likvidáciou a procesom konkurzu
1 2 3 >>
Hroziaci úpadok
Pridané: 01.11.2023
|
Prečítate za 2 min.
|
Mgr. Veronika Bilkovičová, DiS

Dňa 16. marca 2022 bol Národnou radou SR prijatý zákon č. 111/2022 Z.z. o riešeníhroziaceho úpadku a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zákon je zároveň prejavomtranspozície smernice Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) 2019/1023 z 20. júna 2019 orámcoch preventívnej reštrukturalizácie, o oddlžení a diskvalifikácii a o opatreniach nazvýšenie účinnosti reštrukturalizačných, konkurzných a oddlžovacích konaní a o zmenesmernice (EÚ) 2017/1132.

viac
Zodpovednosť konateľa - Rešerž
Pridané: 11.08.2023
|
Prečítate za 6 min.
|
Mgr. Veronika Bilkovičová, DiS

V prvom rade by som rád uviedoal, že judikatúru som pozeral zo štyroch rôznych zdrojov, keďže niektoré zdroje neobsahujú všetky rozhodnutia. Každé rozhodnutie, ktoré sa mi zdalo relevantné vždy pripájam v prílohe sprievodného mailu a snažím sa vždy nájsť, čo potrebujete, niekedy možno až príliš, a môže sa Vám zdať, že moja rešerš je príliš krátka. Uvádzam väčšinou len rozhodnutia...

viac
Vzdanie sa funkcie konateľa
Pridané: 11.08.2023
|
Prečítate za 2 min.
|
Mgr. Veronika Bilkovičová, DiS

Vzdanie sa funkcie konateľa predstavuje spôsob, ako fyzická osoba z rôznych dôvodov môže ukončiť svoje pôsobenie vo funkcií konateľa aj bez odvolania konateľa, schváleného rozhodnutím spoločníkov danej spoločnosti s ručením obmedzeným. Konateľ spoločnosti sa môže vzdať svojej funkcie kedykoľvek v priebehu trvania konateľstva. Z praxe sú známe prípady, kedy spoločníci s konateľom nekomunikujú, prípadne rovnako pokiaľ spoločníci nechcú z rôznych dôvodov konateľa z funkcie odvolať.

viac
Likvidácia spoločnosti v roku 2023
Pridané: 11.08.2023
|
Prečítate za 3 min.
|
Mgr. Veronika Bilkovičová, DiS

Likvidácia spoločnosti znamená definitívny koniec v „živote“ spoločnosti. Pre mnohých ľudí býva práve likvidácia najväčším strašiakom pri pomyslení na vlastné podnikanie. Samotné rozhodnutie o zániku spoločnosti je podmienkou pre likvidáciu spoločnosti. Likvidácia spoločnosti je v podstate nutnou súčasťou zrušenia spoločnosti, avšak len za predpokladu, že ide o spoločnosť, ktorá nemá majetok, ktorý by pokryl náklady na likvidáciu, prípadne zánik spoločnosti predpokladá právneho nástupcu –...

viac
Porovnanie Malý konkurz vs Veľký konkurz
Pridané: 28.02.2022
|
Prečítate za 5 min.
|
Mgr. Veronika Bilkovičová, DiS

Novelizované znenie zákona o konkurze a reštrukturalizácií v znení novely zákona č. 421/2020 Z.z., ktorá nadobudla účinnosť 1.1.2021 bol zavedený nový a mnohom prelomovýinštitút malého konkurzu. Tento konkurz, ktorý aj sám zákonodarca označuje ako malýkonkurz je upravený v zákone o konkurze a reštrukturalizácií v § 106 a § 107. Malý konkurzje naviazaný na veľký konkurz, ktorého ustanovenia dotýkajúce sa oddlženia a správcu sapoužijú primerane.

viac
Exekúcia - Spoločník a konateľ
Pridané: 24.10.2020
|
Prečítate za 1 min.
|
Mgr. Veronika Bilkovičová, DiS

S účinnosťou od 01.10.2020 novela Obchodného zákonníka, ktorá bola vykonaná zákonom č. 390/2019 Z.z. zaviedla niekoľko nových reštrikcií pre osoby, ktoré „majú exekúciu“ a sú v spoločnostiach s.r.o. konateľmi alebo spoločníkmi. 

viac
1 2 3 >>

Ponúkame legálne likvidácie a konkurzy spoločností v súlade so všetkými zákonmi.

Neposkytujeme právne poradenstvo alebo právne služby a preto informácie nemajú charakter právneho poradenstva, teda nemôžu byť za také považované. V prípade realizácie právnych služieb sú realizované prostredníctvom advokátskej kancelárie a v prípade odborných vyjadrení v oblasti účtovníctva sú realizované daňovým poradcom. 

Nie sme plátcami DPH. Zmluvné a fakturačné údaje sú uvedené na stránke "kontakt"